СПІЛЬНО БАЧЕННЯ  ::  ІНОЗМІ
Переклади, аналітика, моніторинг - Україна (і не лише) очима іноземних ЗМІ
         Головна        
        Політика        
      Human rights      
  Міжнародні відносини  
        Культура        
          Спорт         
        Більше...       



Договір Росія-Абхазія: Путін просто посилив контроль над Сходом Чорного моря

25.11.2014 3:31:00
Автор: valeriy.drotenko 

Росія ще ближче прив’язала до себе Абхазію – колишню грузинську провінцію, - підписавши з нею новий договір, котрий передбачає тісніші військові та господарські зв’язки з крихітною країною вздовж чорноморського узбережжя.

Подія викликала обурення та крики про «анексію» в Грузії та побоювання у тій частині Абхазців, що російські багатії прийдуть та відберуть їх безцінні ділянки на узбережжі. Також, це викликало підозри на Заході, що територіальні апетити російського президента Владіміра Путіна, що перед тим у березні анексував півострів Крим в України, лише набирають обертів.

Згідно з Договором, що його підписали Путін та нинішній абхазький лідер поблизу чорноморського курортного міста Сочі, як російські, так і абхазькі збройні сили, що зараз перебувають на території невизнаної республіки, переходять під об’єднане російське командування.

Також, Путін заявив, що Москва подвоїть субсидії для Абхазії до суми близько 9.3 млрд рублів (понад 200 млн доларів США) з наступного року.

«Я певен, що співробітництво, єдність та стратегічне партнерство між Росією та Абхазією укріплятиметься», - заявив він.

«Зв’язки з Росією дають нам гарантію повної безпеки та відкривають широкі можливості для соціально-економічного розвитку», - додав від себе президент Абхазії Рауль Хадзимбаю

Російські війська перебувають в Абхазії вже понад два десятиліття, з тих пір, як цей регіон з населенням 240 тис. чоловік відколовся від Грузії в результаті сепаратистської війна на початку 1990-х. Тим не менш, договір, котрий уклали цього понеділка, відображає чітку спробу Москви посилити там свою присутність – причому, можливим це стало лише після зміни керівництва цієї території.

Той факт, що договір підписано зараз, коли стосунки між Росією та Заходом охололи через українську кризу , насторожує ще більше – постає питання, які ж плани у Кремля? Чорноморський регіон завжди був важливим для Путіна, котрий виправдовував анексію Криму (в т.ч.) й тим, що це створює для нього додаткові гарантії того, що військові кораблі НАТО триматимуться подалі від півострова – головної бази російських ВМС на Чорному морі.

Генеральний секретар НАТО вже засудив договір, наголошуючи на підтримці Альянсом грузинського суверенітетую Він також закликав Росії скасувати визнання нею Абхазії та Південної Осеті – іншої бунтівної грузинської провінції, - у якості незалежних держав.

Ця так звана угода не сприяє мирному залагодженню цих конфліктів та налагодженню ситуації в Грузії» , - зауважв Єнс Стольтенберґ. «Навпаки, це порушує суверенітет та територіальну цілісність Грузії, а також грубо порушує засади міжнародного права, ОБСЄ та міжнародні зобов’язання Росії».

США також заявили, що не визнають цього кроку Росії та підтвердили, що й надалі підтримуватимуть суверенітет Грузії.

«Сполучені Штати не визнають легітимність так званого «договору» між грузинською провінцією Абхазія та Російською Федерацією», - звучить у офіційній заяві Держдепартаменту США.

Попереднього лідера Абхазії – Александера Анкваба, - примусили піти у відставку на раніше цього року під тиском протестів, котрі, як повідомляли відповідні джерела, було інспіровано Кремлем. Хадзимбу – колишнього офіцера КДБ, - було обрано президентом на початку серпня, однак Грузія не визнала результатів тих виборів, вважаючих їх незаконними. На відміну від Анкваба, котрий надто опирався бажанням Москви отримати дозвіл для росіян на покупку власності в Абхазії, Хадзимба вважається більш зговірливим та схильним прислухатися до вимог Росії.

Грузинське МЗС розглядає новий договір як «крок у бік фактичної анексії» Абхазії та закликає міжнародну спільноту засудити ці дії.

Російсько-грузинські стосунки серйозно постраждали внаслідок війни у серпні 2008р., після того, як колишній грузинський Президент Міхейл Саакашвілі спробував відновити контроль над Південною Осетією. Тоді російські війська упродовж п’яти днів вибили звідти грузинську армію і Москва визнала незалежність обох бунтівних провінцій.

Блок «Грузинська мрія», очолюваний дружнім до Росії мільярдером Бідзіною Іванішвілі, партія якого перемогла Саакашвілі на виборах 2012р., спробувала відновити зв’язки з Москвою. Однак, не дивлячись на покращення економічних зв’язків, політичні лишаються замороженими через відмову Москви йти на компроміс у питанні статусу цих сепаратистських регіонів Грузії.

Партія Саакашвілі «Об’єднаний Народний Рух» звинуватив чинний грузинський уряд у вистелянні перед Кремлем. «Грузинський уряд практично нічого не зробив», - заявив лідер Руху Давід Бакрадзе, котрий закликав уряд приєднатися до санкцій Заходу проти Росії та відмовитися від політичних перемовин з Москвою.

Угода з Абхазією, схоже, відображає побоювання Москви щодо повернення партії Саакашвілі до влади та повторного зміцнення зв'язків країни із Заходом. 


Оригінал: Putin Just Tightened His Control Of The East Black Sea
Рубрика(и): Санкції проти Росії , Чорне море , Грузія , Абхазія

Санкції таки колються: Путінська верхівка сама себе поставила у безвихідь
Шестерні російської влади потихеньку заклинює (матеріал від Б... 06.10.2014 14:02:14
Для чого влаштовуються зовнішньополітичні форуми
Позавчорашній зовнішньополітичний форум у Берліні був генерат... 24.11.2014 22:45:38
Наступ на Донбасі "встане" Росії у посилення режиму санкцій
За лаштунками розрізнених повідомлень у західних медіа про су... 26.01.2015 10:18:59
США варто посилити присутність у Чорноморському регіоні
Ані росіяни в Україні, ані ісламісти в Сирії та Іраку, - не з... 06.09.2014 10:38:41
Business Insider (United States, English) Мінфін Греції: "ЄС нас невірно зрозуміло" щодо російських санкцій
Якщо МЗС та міністр енергетики Греції можуть вільно розкидати... 29.01.2015 9:28:48
The American Interest (United States, English) Промислове виробництво Росії в 2015р. різко падатиме
Андерс Аслунд Санкції, падіння цін на нафту та невдала структ... 15.01.2015 0:00:00
Liechtensteiner Volksblatt (Liechtenstein, German) Хакери атакували веб-сайт німецького бундесканцлера
Веб-сайти федеральної канцлерші Німеччини Ангели Меркель та н... 07.01.2015 18:25:00
World Oil Online (United States, English) ОПЕК: Видобуток нафти не знизять навіть при ціні у 40 дол/барель
Дубай (Блумберґ) – Країни ОПЕК продовжують триматися свого рі... 14.12.2014 12:00:00
Reuters (United States, English) Російські військові кораблі увійшли на навчання в Ла-Манш
Ескадра російський військових кораблів увійшла в протоку Ла-М... 28.11.2014 12:19:59
The Huffington Post (United States, English) Латвія поділяє побоювання Грузії, однак розраховує лише на себе
Під час свого візиту до Грузії, латвійський Президент Андріс ... 26.11.2014 15:57:57



Статистика
За країною
За мовою
За рубрикою
Про проект
Цілі проекту
Приєднатися
Як користуватися сайтом
F.A.Q.

Спільнобачення.ІноЗМІ (ex-InoZMI.Ruthenorum.info) розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації, тож використання матеріалів, розміщених на сайті - вільне за умов збереження авторства та наявності повного гіперпосилання на Рутенорум (для перекладів, статистики, тощо).
При використанні матеріалів іноземних ЗМІ діють правила, встановлювані кожним ЗМІ конкретно. Рутенорум не несе відповідальності за незаконне використання його користувачами джерел, згадуваних у матеріалах ресурсу.
Сайт є громадським ресурсом, призначеним для користування народом України, тож будь-які претензії згадуваних на сайті джерел щодо незаконності використання їхніх матеріалів відхиляються на підставі права будь-якого народу знати, у якому світлі його та країну подають у світових ЗМІ аби належним чином реагувати на подання неправдивої чи перекрученої інформації.
Ruthenorum/Спільнобачення Copyleft 2011 - 2014